המטבח הוא אחד החדרים הכי חשובים בבית. הוא אחד החדרים בו אתם מבלים את השעות הרבות ביותר. הוא גם אחד החדרים המורכביםלתכנוןובנייתו כוללת שילוב של כמה אנשי מקצוע שונים. לכן, חשוב מאוד לבחור באנשי מקצוע שילוו אתכם לכל אורך הדרך בתכנון ובנייה של המטבח.

טעויות בעיצוב המטבח או בחירות שבדיעבד מתבררות כלא מתאימות עולות המון, ובעיקר מתסכלות. אם אתם כבר משקיעים ומשנים רק את המטבח או את המטבח כחלק משיפוץ של הבית כולו, כדאי להגיע למקום בו ילוו אתכם לאורך הדרך.

מדוע זה כל כך חשוב?
זה מתחיל משלב התכנון - ישנם לא מעט אלמנטים חשובים שיש להתחשב בהם בתכנון המטבח. למשל, את הכיריים, רצוי שלא למקם מתחת לחלון, כדי שלא יצברו אבק ולכלוך. בנוסף, חשוב להקפיד שלא למקם ארון מעל הכיריים במרחק הנמוך מ-70 ס"מ מהם. בין הכיריים לכיור יש להקפיד על מרווח של 40 ס"מ לפחות.

עוד כללים חשובים: חשוב להקפיד שהמיקרוגל יהיה ממוקם לפחות מטר ו-10 ס"מ מהרצפה. שקעי החשמל צריכים להיות ממקומים קרוב למיקום המיועד של המכשירים, ובמרחק של לפחות 60 ס"מ מהברזים. כל כללי האצבע הללו וגם רבים אחרים הם חשובים, וליווי צמוד של איש מקצוע בשלב התכנון יכול למנוע פספוס של נקודות קריטיות בתכנון. כך גם בעיצוב המטבח, כאשר איש המקצוע יבין את טעמכם האישי הוא יוכל להציע לכם אפשרויות עיצוביות שלא חשבתם עליהן, ובמקביל, למנוע מכם לעשות טעויות שיישארו אתכם לתקופה ארוכה.

משלב התכנון חשוב גם הליווי במהלך היישום - אם, למשל, אתם מבצעים את החלפת המטבח במקביל לשיפוצים כללים בדירתכם, חשוב להקפיד על לוחות זמנים מדוייקים, וליווי צמוד של איש מקצוע מאפשר מעין "מבט על" שיכול לסייע. רכישת המטבח צריכה להתבצע כאשר יש כבר תאריך יעד לסיום העבודות וממנו אמור להיגזר התאריך להגעת המטבח. חשוב להגדיר תאריכי יעד ולנהל לוחות זמנים מפורטים כדי למנוע עיכובים ובעיות בלתי צפויות. הליווי המקצועי יכול להיות על האצבע על הדופק ולבצע שינוי בתכנית המטבח במידה ויש שינויים במהלך השיפוצים הכללים. אנשי המקצוע ידאגו גם שהמטבח יישלח לייצור בדיוק מתי שצריך. 

מעבר לבחירת אנשי המקצוע לתכנון וייצור המטבח חשובה גם הבחירה של אנשי המקצוע המתקינים אותו. כאשר אתם בוחרים אנשי מקצוע להתקנת המטבח וקבלן שיפוצים לשיפוץ הבית כדאי לבחור שיפוצניקים אמינים המגיעים עם המלצות וחוות דעת מהימנות. חשוב כמובן גם לבצע הסכמים מקדימים עם כל בעלי המקצוע כדי שתוכלו לוודא שהעבודה תתבצע לשביעות רצונכם.